Drevený záhradný nábytok PROWOOD z materiálu ThermoWood<sup>®</sup>

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z materiálu ThermoWood®

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z materiálu ThermoWood<sup>®</sup>

Popis masívneho dreveného nábytku:

Východiskovou surovinou pre výrobu je fínska borovica, ktorá je tepelnou a vlhkostnou úpravou spracovaná na tepelne upravené drevo – ThermoWood®. Proces modifikácie materiálu prebieha v šiestich komorách v teplotnom rozmedzí 160 - 215 ˚C.

Takto upravené drevo získa nové fyzikálne a mechanické vlastnosti. Je to najmä dlhšia trvanlivosť (minimálna životnosť materiálu je 30 rokov), odolnosť proti hnilobe, vyššia pevnosť a rozmerová stálosť.

Vďaka týmto charakteristikám môžeme vyrobiť veľmi odolný nábytok.

Výhodou nášho nábytku je jeho vysoká variabilita. Podľa finančných či priestorových možností si sami môžete zvoliť ako bude vyzerať Vaša záhradná zostava.

Naše produkty sú vyrobené a zabalené tak, aby ste ich mohli jednoducho prepraviť a sami zmontovať podľa priložených montážnych návodov.

Pre minimalizáciu poškodenia UV žiarením a poveternostnými vplyvmi je nutné všetky plochy nábytku povrchovo ošetriť ochranným náterom, zvláštnu pozornosť je treba venovať koncovým plochám (čelám). Pre ošetrenie nábytku odporúčame použiť náterové hmoty dodávané našou firmou. V prípade, že budete vyberať náterovú hmotu samostatne, odporúčame vodou riediteľné pigmentované oleje s UV ochranou na bázy alkydových či akrylových živíc. Použitie samotných olejov na prírodnej bázy nie je odporúčané.

Naše výrobky sú úplne ekologické a nezanechávajú žiadne negatívne dopady na životné prostredie.

Použitie produktov:

Do vlhkého prostredia ako sú bazény, sauny, wellness centrá, pre vonkajšie použitie ako je posedenie v záhradách, na terasách, ako nábytok do altánkov a pergolí, k vonkajším bazénom a vírivým vaniam alebo ako balkónový nábytok.

Rozmery použitého materiálu ThermoWood®:

Konštrukčné a nosné prvky - hranoly 42x42 mm, 42x68 mm 42x92 mm a 42x117 mm.
Obvodové a vzperné prvky (oporné pri laviciach) - dosky 26x117 mm a 26x92 mm.
Vrchné dosky stolov, oporné a dosadacie plochy - dosky 26x92 mm.

Balenie:

Produkt je dodávaný v krabiciach v rozloženom a povrchovo neošetrenom stave.
Súčasťou balenia je montážny návod a komponenty k zloženiu produktu.Aký zvoliť materiál pre záhradný nábytok?

ÚvodÚvod

Košík  

(prázdný)