Asfaltový strešný šindeľ Katepal Foxy - čierna

Foxy je novinkou v ponuke šindľov, zaujíma svojim tvarom čierneho kosoštvorca, ktorý imituje vláknocementové krytiny, plastovú a prírodnú bridlicu. Jedinečnosť tvaru. Záruka 30 rokov. Životnosť 50-60 rokov. Cenovo najvýhodnejší - AKCIA ROKA !

  • Balenie po 3 m2.
  • Objednávajte ucelené balenia.

Skladom

Zľava 15 %
9,18 € s DPH
7,65 € bez DPH

Pôvodná cena: 10,80 € s DPHFínsky bitúmenový (asfaltový) strešný šindeľ KATEPAL.

Asfaltový strešný šindeľ Foxy sa vyznačuje svojím kosoštvorcovým tvarom, ktorého honosný vzhľad umocňuje kombinácia patričnej farby a čierneho kameniva.

Šindeľ Foxy vyniká veľmi dobre na menších i väčších plochách a je tak univerzálnou strešnou krytinou.

Foxy je strešná krytina určená na pokrytie úplne všetkých typov striech a je ako jeden z mála bitúmenových šindľov používaný aj v pamiatkových zónach.

Design šindle Foxy bol vymyslený s ohľadom na množstvo striech s vláknocementovými krytinami, oproti ktorým má celý rad predností.

Strešný šindeľ Foxy black - čierna bol dokonca obzvlášť vyrobený pre ČR a SR, kde sú vláknocementové krytiny v čiernej farbe veľmi tradičné záležitosťou.

Šindeľ Foxy je tak prevažne vhodný pre rekonštrukcie starších eternitových striech, pretože vytvára perfektnú imitáciu týchto starších krytín a ich súčasných nástupníc, teda vláknocementových krytín.

Strešný asfaltový šindeľ Foxy je, ako celá výrobný rad firmy KATEPAL Oy, SBS modifikovaný a má celoplošné lepenie.

Strešný asfaltový šindeľ KATEPAL

V jednom balení je 5,5 m2 plošného materiálu, ale vďaka prekrytiu sa z jedného balenia asfaltového šindľa vytvoria presne 3 m2 hotovej strechy (na najviac zaťaženom mieste sú tri vrstvy). V každom balení je 22 šindľov o rozmere 1 x 0,32 m.

Nominálna hrúbka šindľových pásov v mieste lepenia je 3 mm, podľa EN 544 nie je výrobca asfaltových šindľov povinný tento údaj uvádzať, pretože sledovaným parametrom zmienenej normy je nominálna hmotnosť plošného materiálu šindľa. Pri výbere šindľa, teda nie je jeho hrúbka rozhodujúcim parametrom, pretože ide hlavne o kvalitu asfaltovej hmoty a jej odolnosť proti starnutiu (pre predstavu - oxidované šindle majú hrúbku zhruba 4 mm, ale ich životnosť je o cca polovicu nižšia ako pri modifikovaných asfaltových šindľoch, ktoré majú hrúbky okolo 3 mm).

Šindľové pásy sú celoplošne lepiace, a preto sú opatrené ochrannou fóliou, ktorá sa pri pokládke strháva. Asfaltové strešné šindle pred pokládkou nezabudnite namiešať zo 4 až 5 náhodne vybraných balení, vzhľadom k prírodnému charakteru posypového materiálu. So samotnou pokládkou potom s namiešanými pásmi začnite od stredu strechy tak, aby ste prikryli prerezané miesta odkvapového pásu a postupujte smerom k okrajom strechy, po jednotlivých radoch až k vrcholu strechy.

Každý pás šindľa sa pribíja 4 ks klincov na dômyselných miestach tak, aby sa prebili aj ďalšie vrstvy pod samotným pribíjaným asfaltovým pásom.

Pri výpočte plochy strešnej krytiny nezabudnite pripočítať cca 2 - 5 % na odpady.


Modifikované šindle KATEPAL so životnosťou 50-60 rokov bez nutnosti údržby.

Asfaltové strešné šindle so zárukou 30 rokov.

Asfaltové strešné šindle s dvojnásobnou životnosťou oxidovaných šindľov.

Kvalitné asfaltové strešné šindle za rozumnú cenu.

Košík  

(prázdný)