Asfaltový strešný šindeľ Katepal Katrilli - kôra stromov

Katrilli je najpredávanejší strešný šindeľ v ponuke šindľov KATEPAL. Zaujme svojím tvarom hexagonál a pravidelným prechodom z farby do čiernej. Modifikovaný šindeľ so zárukou 30 rokov. Životnosť 50-60 rokov.

  • Balenie po 3 m2.
  • Objednávajte ucelené balenia.

Skladom

Zľava 15 %
10,20 € s DPH
8,50 € bez DPH

Pôvodná cena: 12,00 € s DPHFínsky bitúmenový (asfaltový) strešný šindeľ KATEPAL.

Šindeľ Katrilli sa vyznačuje prechodom z rôznych farieb do čiernej a vytvára na streche pravidelné hexagonálne obrazce pripomínajúce včelie plásty.

Katrilli je univerzální střešní krytina určená pro zastřešení jakékoliv střechy.

Šindeľ Katrilli vyniká ako strešná krytina na menších i väčších plochách.

Strešný asfaltový šindeľ Katrilli je, ako celá výrobný rad firmy KATEPAL Oy, SBS modifikovaný a má celoplošné lepenie.

Strešný asfaltový šindeľ KATEPAL

V jednom balení je 5,5 m2 plošného materiálu, ale vďaka prekrytiu sa z jedného balenia asfaltového šindľa vytvoria presne 3 m2 hotovej strechy (na najviac zaťaženom mieste sú tri vrstvy). V každom balení je 22 šindľov o rozmere 1 x 0,32 m.

Nominálna hrúbka šindľových pásov v mieste lepenia je 3 mm, podľa EN 544 nie je výrobca asfaltových šindľov povinný tento údaj uvádzať, pretože sledovaným parametrom zmienenej normy je nominálna hmotnosť plošného materiálu šindľa. Pri výbere šindľa, teda nie je jeho hrúbka rozhodujúcim parametrom, pretože ide hlavne o kvalitu asfaltovej hmoty a jej odolnosť proti starnutiu (pre predstavu - oxidované šindle majú hrúbku zhruba 4 mm, ale ich životnosť je o cca polovicu nižšia ako pri modifikovaných asfaltových šindľoch, ktoré majú hrúbky okolo 3 mm).

Šindľové pásy sú celoplošne lepiace, a preto sú opatrené ochrannou fóliou, ktorá sa pri pokládke strháva. Asfaltové strešné šindle pred pokládkou nezabudnite namiešať zo 4 až 5 náhodne vybraných balení, vzhľadom k prírodnému charakteru posypového materiálu. So samotnou pokládkou potom s namiešanými pásmi začnite od stredu strechy tak, aby ste prikryli prerezané miesta odkvapového pásu a postupujte smerom k okrajom strechy, po jednotlivých radoch až k vrcholu strechy.

Každý pás šindľa sa pribíja 4 ks klincov na dômyselných miestach tak, aby sa prebili aj ďalšie vrstvy pod samotným pribíjaným asfaltovým pásom.

Pri výpočte plochy strešnej krytiny nezabudnite pripočítať cca 2 - 5 % na odpady.


Modifikované šindle KATEPAL so životnosťou 50-60 rokov bez nutnosti údržby.

Asfaltové strešné šindle so zárukou 30 rokov.

Asfaltové strešné šindle s dvojnásobnou životnosťou oxidovaných šindľov.

Kvalitné asfaltové strešné šindle za rozumnú cenu.

Košík  

(prázdný)