Hrebeňové odvetranie ( dĺžka 1m )

Prvok určený pre nutné odvetranie strechy v jej hrebeni. Jedná sa o plastový diel dĺžky 1 m v čiernej farbe, ktorý je vo vnútri opatrený sieťou proti prenikaniu hmyzu do strešného priestoru. Potrebný produkt.

  • Cena je uvedená za 1 ks

Skladom

Zľava 15 %
12,24 € s DPH
10,20 € bez DPH

Pôvodná cena: 14,40 € s DPH

Pri šindľových strechách musí byť dodržaná ventilácia strešného plášťa, pretože šindeľ vytvára na streche úplne nepriepustnú vrstvu! Tieto odvetrávacie prvky sú teda nutné, a to aj pre strechy, ktoré nemajú obývané podkrovie. Odvetrávacia plocha tohto prvku je 335 m2. Tento prvok by mal byť aplikovaný v celej dĺžke hrebeňa tak, aby bola zaistená funkčná ventilácia. Hrebeňové odvetranie má na svojich koncoch ustavovacie zámky a kladie sa štýlom „na tupo“ vedľa seba v celej dĺžke hrebeňa. Tento prvok by mal byť prekotvený / priskrutkovaný k debneniu a následne prekrytý hrebeňovým krytím vo farbe šindľa, ktoré musí byť tiež prekotvené / priskrutkované k debneniu. V prípade, že laloky hrebeňového krytia odstávajú, odporúčame ich prelepiť lepidlami K-36, ktoré nájdete v našej ponuke.

Pre inštaláciu hrebeňového krytia cez tento prvok odporúčame spolu s hrebeňovým odvetraním nakúpiť lepenkové klince dĺžky 60 mm, ktoré sa používajú pri montáži hrebeňového krytia v prípade inštalácie odvetrania strechy pomocou plastového hrebeňového odvetrania (dĺžka 1 m), ktoré sa musí pri aplikácii hrebeňového krytia prebiť cez svoj prierez vysoký cca 35mm.

Alternatívou tohto produktu je odvetrávacia tvarovka T3, turbína Lomanco BIB 12, turbína Lomanco BIB 14.

Spotreba: Celková dĺžka hrebeňa / 1 bm = počet kusov hrebeňového odvetrania zaokrúhlený smerom hore.

Košík  

(prázdný)