Úžľabinový pás v roliach

Vrchný hydroizolačný pás určený k vykrývaniu úžľabia. Úžľabie je najzaťažovanejšia časť strechy a mala by byť riešená týmto systémovým prvkom. Odporúčaný produkt – garancia hydroizolácie úžľabia.

  • Rola 10 x 0,7 m - 7 m2
  • Pre objednanie vyberte najprv farbu.
  • Objednávajte ucelené role.

Skladom

Zľava 15 %
6,12 € s DPH
5,10 € bez DPH

Pôvodná cena: 7,20 € s DPHAk je na streche úžľabie, malo by sa vykryť originálnym úžľabinovým pásom KATEPAL, ktorý sa vyrába ku všetkým farbám šindľov. Ten je dodávaný v roliach rozmeru 10 x 0,7 m a z jednej role sa teda položí 10 bm úžľabia o šírke 70 cm. Spodná vrstva úžľabinového pásu je pieskovaná, takže je nutné v styčných plochách s lepenkou (hlavne pri odkvapovej hrane) a následnému odkrývaniu šindľovými pásmi používať bitúmenového lepidlá KATEPAL K-36, ktoré nájdete tiež v našej ponuke. Pri konštrukcii úžľabia sa vyhnite použitiu materiálu z kovu, pretože kov má úplne inú tepelnú vodivosť, čo môže narušovať šindľové pásy, ktoré sú cez kovové úžľabie prekryté. Ďalším problémom pri použití kovového prvku je konštrukcia jeho vodnej zarážky, vďaka ktotej šindľové pásy nedoliehajú  ku kovovému lemu a v zimnom období môže dôjsť k zamrznutiu vplyvom vzlínajúcej vody a následnému prieniku pod kovový lem Správny detail konštrukcie úžľabia je na obrázku, viď. nižšie. Jedine pri správnej konštrukcii úžľabia a použití systémových prvkov dosiahnete 100% hydroizoláciu úžľabia.

Úžlabinový pás

Popis úžľabinového pásu:
je vrchný hydroizolačný pás určený pre úžľabie šikmých striech. Tento pás je vyrobený z SBS modifikovaného bitúmenu a jeho nosnou vložkou je vlákno vystužené netkaným polyestrom. Na spodnej strane je jemný kremičitý piesok a na hornej strane je bridlicový či keramický posyp.  Podrobnosti nájdete v technickom liste tohto výrobku, ktorý nájdete pod záložkou „KU STIAHNUTIU“.

Farebné prevedenie:
Červený – ku všetkým červeným šindľom
Hnedý – ku všetkým hnedým šindľom
Zelený – ku všetkým zeleným šindľom
Čierny – ku všetkým čiernym šindľom
Šedý - ku všetkým šedým šindľom
Medený – ku všetkým medeným šindľom
Púštny – ku všetkým púštnym šindľom
Zlatý – ku všetkým zlatým šindľom
Modrý – ku všetkým modrým šindľom

Spotreba: je závislá na celkovej dĺžke úžľabia danej strechy, ktorá sa delí 10 bm  a zaokrúhľuje sa na celé role smerom hore.

Košík  

(prázdný)