Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20 / 12 bm)

Pás určený pre založenie odkvapového pásu a pripravený pre krytie hrebeňov a nároží strechy. Dodáva sa v baleniach pre každý typ šindľa. Odporúčaný produkt – garancia hydroizolácie odkvapových hrán, hrebeňov a nároží.

  • Pre objednanie vyberte najprv farbu.
  • Cena je uvedená za 1 balenie

Skladom

Zľava 15 %
45,90 € s DPH
38,25 € bez DPH

Pôvodná cena: 54,00 € s DPHJedná sa o univerzálne balenie, ktoré možno použiť dvojakým spôsobom, a to na:

A / Odkvapový pás - po „zalepenkovaní“ a oplechovaní strechy je nutné začať kryť strechu od odkvapovej hrany originálnym univerzálnym odkvapovým/hrebeňovým pásom, ktorý má obrovskú výhodu vo veľkej prelepenej styčnej ploche, ktorá tak lepšie priľne k oplechovaniu odkvapovej hrany a nemôže tak dôjsť k zatečeniu pod šindeľ, zvlášť v zimnom období, kedy je ťažší odvod vody z pododkvapových žľabov. V 1 balení originálneho odkvapového pásu je 20 rovinných pásov rozmeru 1 m x 0,25 m, čo vystačí na pokrytie 20 bm odkvapovej hrany (pri kladení „na tupo“ vedľa seba). Tento pás je navyše predrezaný pre krytie hrebeňa, takže prípadné zvyšky možno ďalej využiť. Schéma tohto pásu na obrázku nižšie.

Okapový pás

B / Hrebeňový pás - po dokončení pokládky až k hrebeňu strechy je nutné zakončiť strechu univerzálnymi odkvapovými/hrebeňovými pásmi. Tieto pásy majú väčší pomer modifikátora, dajú sa tak lepšie tvarovať a ich rozmer a priľnavosť je oveľa väčšia, ako keď sa hrebeň zakrýva z lalokov klasického šindľového pásu, čo je navyše veľmi prácne a finančne obdobne náročné (vzhľadom k množstvu odpadu) ako použitie univerzálnych odkvapových/hrebeňových pásov. Hrebeňové pásy sa získajú rozdelením odkvapových pásov, ktorých je v balení 20 kusov rozmeru 1 x 0,25 m (viď. obrázok nižšie), ktoré sú pripravené pre priečne rozdelenie tak, že sa z každého kusa dajú vytvoriť 3 menšie kusy rozmeru 0,33 x 0,25 m. Týmito kusmi sa potom hrebeň prekrýva dlhšou stranou (0,33 m) so vzájomným prekrytím 5 cm a z jedného kusa sa tak získa 0,2 bm hotového hrebeňa, čo znamená, že z balenia univerzálnych odkvapových/hrebeňových pásov (20 ks po 1 m odkvapových pásov = 60 menších kusov po 0,33 m hrebeňových pásov) sa zakryje 12 bm hrebeňa / nárožia, pretože krytie nárožia je rovnaké. Vo svojej podstate to znamená, že pokiaľ poznáte celkovú dĺžku hrebeňov a nároží, stačí ich vydeliť 12 bm a zaokrúhliť na celé balenia smerom hore.

Hřebenový pás

Spotreba:

V prípade použitia ako na odkvapovú hranu, tak na hrebene a nárožia sa v závislosti na ich dĺžke riadi týmto pravidlom:
Celková dĺžka odkvapových hrán / 20 bm + celková dĺžka hrebeňov a nároží / 12 bm = počet balení univerzálnych odkvapových / hrebeňových pásov ( zaokrúhlené smerom hore na ucelené balenia ).

V prípade použitia iba na odkvapové hrany:

1 balenie = 20 bm

V prípade použitia iba na hrebene a nárožia:

1 balení = 12 bm

Košík  

(prázdný)