Ventilačná turbína Lomanco BIB 14 - čierna, komplet, priemer 356 mm

Ventilačná, vetracie turbína LOMANCO BIB 14 k odvetranie strešného plášťa. Ventilačná turbína odvádza vlhkosť a prehriaty vzduch.

Komplet obsahuje: plochá základňa, nastaviteľný kĺb a rotačné hlavice

Skladom

Zľava 15 %
234,60 € s DPH
195,50 € bez DPH

Pôvodná cena: 276,00 € s DPH

Ventilačná turbína LOMANCO BIB 14 – čierna, komplet, priemer 356 mm

Výrobca: LOMANCO, Inc., USA
Typ: BIB 14
Priemer turbíny: 356 mm
Sklon: od 0° do 45°
Farva: čierna – RAL 9005
Komplet obsahuje: plochá základňa, nastaviteľný kĺb a rotačné hlavice
Záruka na funkčnosť: 15 rokov

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťa

PRI PREVÁDZKE NEUSTÁLE VYMIEŇAME VZDUCH
V LETNOM OBDOBÍ ODVÁDZA PREHRIATY VZDUCH
V ZIMNOM OBDOBÍ ODVÁDZA VEDĽAJŠIEU VLHKOSŤ


Jedinečnost odvětrání turbínami LOMANCO

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaRotačné ventilačné hlavice špeciálneho tvaru garantujú vysokú odolnosť a veľmi dlhú životnosť.

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaOdľahčená pevná celohliníková konštrukcia zaistí citlivú reakciu na vietor (eliminuje nulové výkony) a súčasne svojou váhou nezaťažuje ložiská, čo pozitívne ovplyvní životnosť výrobku LOMANCO®.

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaPočas dlhej životnosti nevyžadujú unikátne patentované ložiská firmy LOMANCO® žiadnu údržbu. Šetria sa tým náklady na servisného technika, náklady na opravy alebo výmenu po pár rokoch prevádzky.

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaLožiská uložené v špeciálnom teflónovom puzdre zaistí úplne bezhlučná prevádzka a tlmí nárazy.

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaŠpeciálne tvarované lopatky rotačná hlavica s veľmi dôležitými prelisovanými opornými kanálikmi zaručí zvýšený výkon a úplne zamedzí zatekaniu atmosférických zrážok dovnútra celého systému..

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaNajodolnejšie turbíny LOMANCO® sú testované na odolnosť proti vetru o sile až 236,5 km/hod.

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaUž v základe obsahuje sada LOMANCO® plynulo nastaviteľný kĺb pre šikmé strechy od 0° do 45°

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaTurbíny LOMANCO® majú veľkú a dlhoročnú tradíciu - rotačné ventilačné turbíny sa používajú po celom svete, a to už od roku 1946. Na celom svete ich bezproblémovo pracujú stovky miliónov kusov.

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaInvestície do ventilačnej turbíny LOMANCO® je jednorazová a dobrou investíciou na desaťročia.

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaAkonáhle raz ventilačnú turbínu LOMANCO® nainštalujete, môžete na ňu zabudnúť. Navždy ...

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaJedinečnú kvalitu dokazuje aj ojedinelá vysoká záruka 15 rokov na plnú funkčnosť celého systému.

Najdôležitejšie požiadavky na funkčnosť:

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaDo strešného plášťa (odvetrávaného priestoru) musí byť cez vstupné vetracie otvory privedený vzduch (skrze podhledy, ventilačními mřížkami u okapu nebo ve štítech domu).
Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaTurbíny nemôžu byť od seba nainštalované bližšie ako na 4 m.
Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaTurbíny by nemali byť inštalované vo vzdialenosti väčšej ako 8 m.

 

Konštrukcia strešné ventilačné turbíny LOMANCO® BIB14:Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťa

1. Rotačná hlavice

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaJe hlavný pracovný prvok celej turbíny. Stabilná konštrukcia je zložená zo spevnených špec. tvarovaných lopatiek a dvoch špec. ložísk.

Význam: Hlavica vytvára podtlak, trvalo odsáva vzduch z priestoru pod ňou.

2. Speciálne tvarované lopatky

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaZabezpečujú dokonalý výkon a to vďaka špeciálne vyvinutému aerodynamickému tvaru. Lopatky vytvára najúčinnejší opornú plochu pre prichádzajúci vietor a umožňujú získať veľký krútiaci moment. Odpor lopatiek tak zaistí najkvalitnejšie prenos sily vetra na rotačnú časť turbíny. Jednotlivé lopatky sú vhodne nasmerované tak, aby vyvinuli rotáciou hlavice maximálny podtlak. Lopatky navyše obsahujú po svojom obvode drážky (prelisy), ktoré zväčšia oporné sily a súčasne umožní plynulé odvádzanie vody mimo turbínu.

3. Ložiská*

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaSú srdce turbíny a turbína obsahuje dokonca dve. Aby turbína zabezpečila najvyšší výkon, je nutné, aby obe ložiská umožnili voľnú rotáciu hlavice na hriadeli a to bez citeľného odporu. Ložisko je najcennejším prvkom celej turbíny.

4. Nosná konštrukcia turbíny

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaJe zložená z niekoľkých profilovaných ramien, ktoré zaisťujú vysokú odolnosť celej turbíny i pri extrémne vysokom a nárazovom vetre pri rýchlostiach cez 200 km/hod.

Význam: Je veľmi dôležité, aby táto konštrukcia bola celá tvorená z jedného materiálu (profilovaná Al konštrukcia), pretože len tak sa zabezpečí vyvážená funkcia pri veľkom zaťažení a nedôjde k jej poškodeniu z dôvodu nekompatibility materiálov. Navyše hliníková konštrukcia oproti oceľovej či plastovej toľko nestarne a časom nekoroduje.

5. Nastaviteľný kĺb

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaPráve uhlovo nastaviteľný kĺb od 0° do 45° hrá významnú úlohu pri montáži turbíny do šikmej strechy, pretože svojím nastavením zabezpečí, aby rotačná hlavica bola vždy vodorovne.

Význam: Zaistí sa tak rovnomerné zaťaženie oboch hlavných ložísk a tým životnosť po desaťročia.

6. Univerzální základna

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaŠesťhranná základňa vhodná do rovných krytín, najlepšie šindle. K dodaniu sú aj základne typizované na všetky bežné krytiny od taškových cez plechové.

Význam: Základňa je vždy tvarovaná tak, aby maximálne uľahčila montáž a súčasne zabezpečila dokonalé napojenie na krytinu po desiatky rokov.


Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťa

*Ložisko turbíny LOMANCO BIB 14 obsahuje:

Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaLisované a plne opracované dráhy - nie sú len lisované, ale navyše sústredené s presnosťou 0,0015 pre dokonalé zníženie záťaže a úplne tichý chod.
Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaPatentovaný DuPontDelrin vnútorné a vonkajšie prstence ložísk - používajú sa guličkové ložiská z nejtrvanlivejšieho a najhladšieho polyméru (špec. Teflónu) vyrábané firmou DuPont.
Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaŠpeciálna samomazacia konštrukcia tu určite je ultrazvukovo zváraná a utesnená ložiskovými viečkami systémom UniqueTurcon, ktorý trvale udržuje mazivo vnútri a špinu a kvapalinu vonku.
Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaUltrazvukovo zvárané a utesnené ložiskové viečka.
Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťaGuličky sú vyrobené z nerezovej ocele (kvalita 100, séria 302) pre zníženie zmien a odolnosti voči vlhkosti.

Je použité Teflónové puzdro, aby dokonale odolávalo vysokým rozdielom teplôt, ktoré sa v lete a v zime vyskytujú. Žiadne iné ložisko nedokáže tak dlhodobo odolávať teplotnému i mechanickému zaťaženiu.

Význam: Ložiská sú úplne uzavreté a vďaka tomu nie je potrebná žiadna údržba po celú dobu životnosti. Ložiská sú súčasne teflónovým puzdrom odhlučnené, čo je opäť v kategórii turbín raritou.


Ventilačné turbíny LOMANCO s nastaviteľným kĺbom - efektívny spôsob odvetrávanie strešného plášťa

Rozmery ventilačných turbíny LOMANCO® BIB 14:

Typ Rozmer A Rozmer B Rozmer C Rozmer D Rozmer E
BIB 12 305 mm 195 mm 250 mm 440 mm 510 mm
Typ Rozmer F Rozmer G Rozmer H Rozmer I
BIB 12 100 mm 300 mm 278 mm 25 mm

 

Tabuľka pre výpočet odvetraním interiérov pomocou ventilačnej turbíny LOMANCO® BIB 12 (m3/h):

Typ 8 km/h 13 km/h 24 km/h
BIB 12 590 m3/h 930 m3/h 1750 m3/h

 

Tabuľka pre výpočet odvetrania strešných plášťov pomocou ventilačnej turbíny LOMANCO® (počet kusů):

Minimálna plocha vstupných vetracích otvorov pre ventilačné turbíny LOMANCO® (cm2/ks):

Veterná plocha Typ BIB 12 Veterná plocha Typ BIB 12
0-90m2 2 0-90m2 1 508
90-140m2 2 90-140m2 2 346
140-185m2 3 140-185m2 2 067
185-230m2 4 185-230m2 1 972
230-275m2 4 230-275m2 2 305

Košík  

(prázdný)