Drevený záhradný nábytok PROWOOD - SET M1

Zostava dreveného záhradného nábytku PROWOOD z materiálu ThermoWood® .

Set obsahuje:
stôl ST1 135 - 1x
kreslo ZK1 - 4x

Skladom


480,00 € s DPH
400,00 € bez DPH


Kombinácia :

Samostatný set

Set + náter v odtieni HONEY + PCD 91

Set + náter v odtieni TEAK + PCD 91

Set + náter v odtieni GR.GREY + PCD 91


Drevený záhradný nábytok PROWOOD z unikátneho materiálu ThermoWood®

Drevený nábytok je určený pre vonkajšie použitie ak do vlhkého prostredia.

SET M1 obsahuje:

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood® - Stôl ST1 135 – 1x

Celkové rozmery (dĺžka/šírka x hĺbka x výška): 135 x 80 x 76 cm
Hmotnosť balenia (krabica): 22 kg
Rozmery balenia (krabica): 118 x 29 x 20 cm

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood® - Kreslo ZK1 – 4x

Celkové rozmery (dĺžka/šírka x hĺbka x výška): 66 x 73 x 110 cm
Rozmery sedáka: 52 x 50 x 45 cm
Hmotnosť balenia (krabica): 15 kg
Rozmery balenia (krabica): 72 x 29 x 23 cm
Nosnosť produktu: 130kg
Celková plocha materiálu pre náter: 7,76 m2
Odporúčané balenie náteru OWATROL AQUADECKS pre tento set: 2 x 1 l
Odporúčané balenie konzervačného prostriedku PCD 91 pre tento set: 1 x 300 ml

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z unikátneho materiálu ThermoWood®

Drevený nábytok je určený pre vonkajšie použitie aj do vlhkého prostredia.

Hlavné výhody a popis materiálu ThermoWood®

Hlavné výhody a popis materiálu ThermoWood®

Použitie produktov PROWOOD

Do vlhkého prostredia ako sú bazény, sauny, wellness centrá, pre vonkajšie použitie ako je posedenie v záhradách, na terasách, ako nábytok do altánov a pergolí, k vonkajším bazénom a vírivým vaniam alebo ako balkónový nábytok.

Balenie

Produkt je dodávaný v krabiciach v rozloženom a povrchovo neošetrenom stave.
Súčasťou balenia je veľmi podrobný montážny návod a komponenty k veľmi jednoduchému zloženiu produktu.

Popis dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Kolekcia dreveného záhradného nábytku PROWOOD je zložená z 18 základných produktov (stoly, kreslo, stoličky, lavice a lehátko). Vďaka tejto širokej škále výrobkov a ich variabilite je možné tieto spolu kombinovať až do 50 rôznych setov.

Podľa finančných či priestorových možností si sami môžete zvoliť, ako bude Vaša záhradná zostava vyzerať. Naše produkty sú vyrobené a zabalené do kartónových krabíc tak, aby ste ich mohli jednoducho prepraviť a sami zmontovať pomocou priloženého spojovacieho materiálu a podľa priložených montážnych návodov.

Samotnú výrobu záhradného nábytku PROWOOD vykonávame na päťosom CNC obrábacom centre P.BACCI JET, ktoré je zárukou vysokej kvality pri obrábaní a tej najvyššej presnosti výroby vo svojom obore.

Povrchová úprava nábytku PROWOOD

rez-plus-cd91

Pre minimalizáciu poškodení UV žiarením a poveternostnými vplyvmi je nutné všetky povrchy nábytku PROWOOD povrchovo ošetriť ochranným náterom, pričom zvláštnu pozornosť treba venovať koncovým rezným plochám (čelám). Otvorené rezné plochy (čelá) pred aplikáciou finálnej povrchovej úpravy ošetrite špeciálnym prostriedkom z našej ponuky určeným pre konzerváciu otvorených rezných plôch (OWATROL PCD 91).

ThermoWood<sup>®</sup> - nátěr OWATROL – AQUADECKSPre finálne ošetrenie nábytku PROWOOD odporúčame použiť náterové hmoty dodávané našou firmou (OWATROL-AQUADECKS®).

V prípade, že budete vyberať náterovú hmotu samostatne, odporúčame vodou riediteľné pigmentované oleje s UV ochranou na báze alkydových alebo akrylových živíc. Použitie samotných olejov na prírodnej či syntetickej báze nie je odporúčané.

V prípade, že nábytok PROWOOD nie je povrchovo ošetrený (je nedostatočne alebo nevhodne ošetrený) náterovou hmotou, nezníži to nijak zásadne jeho životnosť, ale nie je možné garantovať všetky deklarované vlastnosti materiálu, vznikanie väčších než vlásočnicových trhlín a tiež jeho nerovnomerné farebné zmeny.


Nami odporúčané nátery OWATROL AQUADECKS® ponúkame v troch odtieňoch:

OWATROL–AQUADECKS
Odtieň HONEY - med

vzorka ThermoWood®
pred / po nátere
OWATROL–AQUADECKS
Odtieň TEAK - týk

vzorka ThermoWood®
pred / po nátere
OWATROL–AQUADECKS
Odtieň GRAPHITE GREY

vzorka ThermoWood®
pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUADECKS Náter OWATROL – AQUADECKS Náter OWATROL – AQUADECKS

 

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z materiálu thermowood

Pri každom sete záhradného nábytku PROWOOD nájdete odporúčané množstvo náteru OWATROL AQUADECKS® a konzervačného prostriedku OWATROL PCD 91. Množstvo náteru OWATROL AQUADECKS® je vypočítané na aplikovanie náteru v celej ploche produktov uvedeného setu v dvoch štandardných vrstvách, podľa technického listu náteru OWATROL AQUADECKS®. V prípade výberu a objednania kombinácie setu + dodávky náteru AQUADECKS® v danom odtieni a konzervačného prostriedku PCD 91, obsahuje táto kombinácia dodávku produktov záhradného nábytku, dodávku uvedeného odporúčaného balenia náterov OWATROL AQUADECKS® a dodávku odporúčaného balenia konzervačného prostriedku OWATROL PCD 91 obsiahnutých v špecifikáciách objednaného setu. Navyše, táto kombinácia je maximálne cenovo zvýhodnená!

Nami odporúčané ošetrujúce prostriedky OWATROL môžte zakúpiť v záložke „Príslušenstvo“, kde nájdete k týmto produktom aj podrobné informácie.

Výroba nábytku z unikátného materiálu ThermoWood®

Pre výrobu dreveného záhradného nábytku PROWOOD sme zvolili materiál ThermoWood® , pretože je úplne výnimočný - kombinácia tuhej fínskej borovice s ojedinelou technológiou tepelnej úpravy v teplotnom rozmedzí 160 - 215 ˚C.

Pri výrobe tepelne upraveného dreva ThermoWood® sa používa iba teplo a para. Teplotnou a vlhkostnou úpravou zmení materiál ThermoWood® svoju vnútornú štruktúru a získa tým nové fyzikálne a mechanické vlastnosti - dlhšiu trvanlivosť, odolnosť proti hnilobe, vyššiu tvrdosť, rozmerovú stálosť a dochádza pri nej k zníženiu absorpcie vlhkosti, a to až o 50 % oproti tepelne neupraveným drevinám. Miera prehnutia je pri materiály ThermoWood® nižšia až o 90 % oproti tepelne neupraveným drevinám, čo veľmi zvyšuje životnosť vykonanej povrchovej úpravy.

Pri tepelnom procese dochádza navyše k odstráneniu (vytesneniu) všetkej živice a ďalších biologických látok, takže je materiál ThermoWood® schopný odolávať všetkým drevokazným škodcom a hubám.

Vďaka týmto pozitívnym zmenám svojich vlastností a vnútornej štruktúry je masívny materiál ThermoWood® schopný minimálne 30 ročnej životnosti pri priamom použití
v exteriéri, a to aj bez povrchového ošetrenia, čo je doložené certifikátom o biologickej odolnosti KOMO holandskej spoločnosti SKH a britským certifikátom BRE.

Rozmery použitého materiálu ThermoWood®

Konštrukčné prvky - hranoly 42 x 42 mm, 42 x 68 mm, 42 x 92 mm a 42 x 117 mm.
Obvodové a vzperné prvky ( oporné pri laviciach ) - dosky 26 x 117 mm a 26 x 92 mm.
Vrchné dosky stolov, oporné a dosadacie plochy - dosky 26 x 92 mm.

Životnosť masívneho dreva ThermoWood® je pri použití v exteriéri min. 30 rokov

Podrobné informácie o ThermoWood® nájdete na stránkach www.prokom-sr.sk.

 

Košík  

(prázdný)